Grădina Botanică „Alexandru Borza”, Parte a Programului Strategic UBB Goes Green

Grădina Botanică „Alexandru Borza”, parte a programului strategic UBB Goes Green

Conducerea UBB și reprezentanții Grădinii Botanice „Alexandru Borza” a Universității vor susține joi, 18 noiembrie 2021, un eveniment menit să prezinte și să promoveze strategia UBB Goes Green și „valorile verzi” ale UBB.

Evenimentul la care vor participa rectorul UBB, prof. univ. dr. Daniel David, prorectorul UBB pentru calitate, competitivitate, învățământ netradițional, prof. univ. dr. Marko Bálint, directorul Grădinii Botanice a UBB, Mihai Pușcaș, precum și reprezentanți ai Facultății de Biologie și Geologie din cadrul UBB va putea fi urmărit pe pagina de Facebook a UBB.